Blogs

Rembatē atklāj atpūtas un dzīvnieku parku “Dimantu kalns”

Jūnija pirmajā dienā dāsni saules stari vīdēja virs Rembates, kur pēc ilga un smaga darba nu ar lepnumu atklāta jauna vieta atpūtai un nometnēm – “Dimantu kalns”.

Protams, šajā svinīgajā dienā savu vārdu sacīja kompleksa namatēvs uzņēmējs Pēteris Dimants: “Paldies visiem, kuri ir ieradušies šajā mums nozīmīgajā brīdī! Man ir patiešām liels prieks par tik lielu interesentu pulku. Ideja par lauku sētas sakārtošanu un vietas izveidi ģimenei un bērniem radās pirms pieciem gadiem. Tad arī tika īstenota iecere par briežu audzēšanu – tas ir patiešām skaists dzīvnieks. Šobrīd briežu audzētavā atrodas vairāk nekā 200 zvēriņu. Nodarbojamies gan ar vaislu saimniecību, gan ar ļoti svarīgo briežu ragu pārstrādi. Esam arī kļuvuši par vairākkārtīgiem zelta medaļu ieguvējiem dažādos briežu ragu konkursos Latvijā un ārpus tās”.

Tomēr lielā rosība ar briežiem viss nebeidzās, audzētavu pakāpeniski veidojot par īstu atpūtas un dzīvnieku parku. Pēc oficiālajām uzrunām jau sekoja ekskursija pa 43 hektāru lielo saimniecību. Pašiem mazākajiem tika dota iespēja pabarot skaistos briežus, kuri pēc neliela bikluma brīža, tomēr devās pie zinātkārajiem ķipariem, lai pamielotos ar kādu rupjmaizes riku. Jau dziļāk mežā tika parādītas lapsu alas un vieta, kur teritorijā bija iemaldījies briežu naidnieks lūsis. Savukārt daži acīgākie atrada pat briežu nesen nomestos ragus, protams, par to vēlāk saņemot balvu no kompleksa saimnieka. Nedaudz nostāk varēja nostāties aci pret aci ar amizantajām garspalvainajām govīm, pacienājot tās ar gardu burkānu kumosu, kā arī sasveicināties ar brašajiem rikšotājiem – zirgiem. Dimanta kungs detalizētāk izklāstīja kompleksa tehnisko telpu nozīmi darbā ar dzīvniekiem. Visbeidzot, ekskursijas noslēgumā visi varēja aplūkot kazu, vistu, tītaru un pat strausu aploku un trušu būri.

Tiesa gan, ne mazāk svarīgs apskates un atklāšanas pasākuma objekts ir viesu namiņš, kur izvietotas gan telpas gulēšanai, gan arī liela zāle, bērnu istaba un, protams, arī pirtiņa. Pie brīnišķīgās ēkas atrodas dīķis, sporta laukums un vēl nepabeigts skatu tornis, kā atklāšana noteikti būs jau šajā gadā.

Pēc veselīgās pastaigas un ekskursijas spēka rezerves tika atjaunotas ar uz ugunskura vārītu soļanku, dažādām uzkodām, salātiem un ābolu sulu. Jau pēc sātīgās maltītes visi varēja turpināt līksmot, sportot un nodoties radošajām aktivitātēm.

Gandarījumu par Dimanta kunga paveikto pauda gan Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols, gan Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” pārstāvis. Labus vārdus veltīja arīdzan citi pasākuma apmeklētāji.

Kā sacīja Pētera dzīvesbiedre Evita Dimante, tad jau no 2.jūnija “Dimantu kalnā” sāksies nometņu sezona. Vairāk informācijas par jauno tūrisma objektu, nometņu, ekskursiju, kāzu dzimšanas dienu svinību un citu pasākumu organizēšanu “Dimantu kalnā” meklēt dimantukalns.lv.

 

Publikācijas saite: http://www.ogrenet.lv/kegums/28538

0 Komentāri

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Book your break