Dimantu kalns saimnieki

Pēteris Dimants
Saimnieks
bērnu nometņu vadītāja apliecība Nr. 065-00015
Evita Dimante
Saimniece
bērnu nometņu vadītāja apliecība Nr. 065-00016

Tikai kopā MĒS esam SPĒKS!

Būt saimniekiem SAVĀ ZEMĒ!

Pēc negaisa vienmēr būs SAULE, pēc nakts - DIENA..

Dimantu kalns leģenda

Piedzīvojumu parks

Dimantu kalns leģenda sākās 8.gadsimta beigās un 9. gadsimta sākumā, tagadējās Latvijas teritorijā tika izveidots pirmais vikingu tranzīta ceļš. Tas veda pa Daugavu līdz Polockai, tālāk pa mazākām upēm līdz Gņezdovai un Smoļenskai Dņepras krastā un tālāk līdz Melnajai jūrai. Viens no vikingu vadoņiem bija dzirdējis stāstu par noslēpumainu vietu, kurā iespējams ir atrodami dārgumi dimantu formā. Pēc dienesta beigām vadonis atgriezās uz šo vietu ar mērķi atrast dārgumus. Viņš atrada visu – mīlestību, bērnus, draugus, tikai ne dimantus. Pirms doties viņsaulē, vīrs sapulcēja savus bērnus un mazbērnus, atvadijās un atvainojās par to ka nav devis viņiem bagātību. Uz ko vecākais no dēliem atbildēja, ka dārgakmeņi ir tikai spīguļi, bet mīlestība, aroda mācība un jaunās ģimenes, ko dēli un meitas bija izveidojuši, ir paliekošas vērtības. Protams nākošās paaudzes, arī es un bērni, kas viesojās Dimantu kalns, turpina meklēt dārgumus, bet atziņas ko iegūstam kopā ir tās pašas, kas pirms vairākiem simtiem gadu. Iegūts draugs bērnu nometnes laikā, vai pieredzējuša cilvēka – instruktora padoms ir vērtīgāks par saujiņu spīdeklīšu. Mums ar sieviņu Evitu aug kolosālas atvasītes Ričards un Elizabete. Abiem mazajiem piemīt šis vikinga spēks, cīņas spars un prāta asums. Tās ir rakstura īpašības, taču zināšanas par ģimenes veidošanu un mīlestību pret darbu, vecākiem ir jānodod dzīves laikā. Tāpēc arī tika izveidota bioloģiska, akreditēta, vaisles briežu saimniecība, kuras galvenais uzdevums ir darba, veselīga dzīvesveida un lauksaimniecības popularizēšana. Mēs rādam piemēru bērniem, lasam lekcijas jauniešiem un iesaistam tematiskos pasākumos pieaugušos. Bērniem ir nepieciešamas zināšanas par dažādām profesijām un arodiem, tāpēc viens no saimniecības uzdevumiem ir parādīt šīs interesantās profesijas rotaļu veidā. Mana mamma bija vetārsts un ģenētiskā līmenī esmu iemantojis mīlestību pret dzīvniekiem, taču šīs prasmes dzīves laikā nepadziļināju.

Viņai tiešām piemita talants komunicēt ar dzīvniekiem, par ko vecāki bija pozitīvi pārsteigti. Tas ir tikai viens no piemēriem, kāpēc bērniem nepieciešams izrauties no virtuālās komunicēšanas vides, video spēlēm un izdomātām šausmu filmām un vairāk laika veltīt reāliem piedzīvojumiem un dzīvai komunikācijai. Kļūstot par visvairāk apbalvoto dambriežu saimniecību Baltijā vairāku gadu, mēs apstiprinājām hipotēzi, ka hobija saimniecības var ne tikai izdzīvot, bet arī pelnīt. Nauda tiek ieguldīta nepārtrauktā attīstībā, tiek iepirkti jauni dzīvnieki- strausi, hailanderi, aitucūkas u.c ar mērķi parādīt dzīvnieku daudzveidību un dot iespēju klātienē komunicēt ar dzīvniekiem, piemēram no rokas barojot briedi. Ir uzbūvētas ēkas, kurās notiek lekcijas, semināri tiek svinēti svētki un ceļiniekiem tās kalpo kā naktsmājas. Patreiz veidojam pastaigu takas, kas atvieglos pārvietošanos lietus laikā. Būvejam dzirnavas, kurā ar laiku tiks izvietota vēsturisku priekšmetu ekpozīcija. Dimantu kalnā jau esam izveidojuši seno darbarīku kolekciju , kuru ar prieku demonstrējam viesiem un vienmēr piebilstam, ka mūsu senči laukus uzturēja kārtībā, izmantojot vien dažus metāla rīkus. Mūsu ekskursijas būs interesantas gan ģimenei, gan skolēnu klasei, gan darba kolektīvam.
Mēs ticam zaļai, stabilai, konkurētspējīgai un pārtikušai Latvijai, tāpēc mūsu misija ir palīdzēt bērniem, jauniešiem kļūt par nākošās paaudzes līderiem. Mūsu mērķis ir sniegt noderīgas un aizrautīgas zināšanas. Mēs izmantojam neformālās izglītības metodes – inovatīvas un radošas, tās noderēs mācoties, studējot, strādājot, veidojot stipras ģimenes un būvējot Latvijas nākotni! Patreiz iegūstot doktora grādu ekonomikā, joprojām pieķeru sevi pie domas, ka lekcijas kuras klausijos, iegūstot briežu ganāmpulka pārauga sertifikātu, reizēm bija aizraujošākas. Kāda no meitenītēm, kas vairākas dienas pavadīja mūsu organizētajā nometnē, nokāpjot no zirga un samīļojot Livingstonu, teica, ka nākotnē kļūs par vetārsti.

Dzīvnieki

Piedzīvojumu parks

Brieži

Savvaļas hailenderi

Strausi

Zirgs Livingstons un ponijs Jariks

Mangalica aitu cūkas

Truši un pārējie

Alpu Šveices sanbernārs Barselona

Kazas

DIMANTU KALNS

Piedzīvojumu parks

Bērnu nometnes

Sporta spēles

Ziemassvētku eglītes

Ziemassvēku laiks

Rembatē atklāj atpūtas un dzīvnieku parku "Dimantu kalns"

Jūnija pirmajā dienā dāsni saules stari vīdēja virs Rembates, kur pēc ilga un smaga darba nu ar lepnumu atklāta jauna vieta atpūtai un nometnēm – “Dimantu kalns".

Protams, šajā svinīgajā dienā savu vārdu sacīja kompleksa namatēvs uzņēmējs Pēteris Dimants: “Paldies visiem, kuri ir ieradušies šajā mums nozīmīgajā brīdī! Man ir patiešām liels prieks par tik lielu interesentu pulku. Ideja par lauku sētas sakārtošanu un vietas izveidi ģimenei un bērniem radās pirms pieciem gadiem. Tad arī tika īstenota iecere par briežu audzēšanu – tas ir patiešām skaists dzīvnieks. Šobrīd briežu audzētavā atrodas vairāk nekā 200 zvēriņu. Nodarbojamies gan ar vaislu saimniecību, gan ar ļoti svarīgo briežu ragu pārstrādi. Esam arī kļuvuši par vairākkārtīgiem zelta medaļu ieguvējiem dažādos briežu ragu konkursos Latvijā un ārpus tās".

Tomēr lielā rosība ar briežiem viss nebeidzās, audzētavu pakāpeniski veidojot par īstu atpūtas un dzīvnieku parku. Pēc oficiālajām uzrunām jau sekoja ekskursija pa 43 hektāru lielo saimniecību. Pašiem mazākajiem tika dota iespēja pabarot skaistos briežus, kuri pēc neliela bikluma brīža, tomēr devās pie zinātkārajiem ķipariem, lai pamielotos ar kādu rupjmaizes riku. Jau dziļāk mežā tika parādītas lapsu alas un vieta, kur teritorijā bija iemaldījies briežu naidnieks lūsis. Savukārt daži acīgākie atrada pat briežu nesen nomestos ragus, protams, par to vēlāk saņemot balvu no kompleksa saimnieka. Nedaudz nostāk varēja nostāties aci pret aci ar amizantajām garspalvainajām govīm, pacienājot tās ar gardu burkānu kumosu, kā arī sasveicināties ar brašajiem rikšotājiem – zirgiem. Dimanta kungs detalizētāk izklāstīja kompleksa tehnisko telpu nozīmi darbā ar dzīvniekiem. Visbeidzot, ekskursijas noslēgumā visi varēja aplūkot kazu, vistu, tītaru un pat strausu aploku un trušu būri.

Tiesa gan, ne mazāk svarīgs apskates un atklāšanas pasākuma objekts ir viesu namiņš, kur izvietotas gan telpas gulēšanai, gan arī liela zāle, bērnu istaba un, protams, arī pirtiņa. Pie brīnišķīgās ēkas atrodas dīķis, sporta laukums un vēl nepabeigts skatu tornis, kā atklāšana noteikti būs jau šajā gadā.

Pēc veselīgās pastaigas un ekskursijas spēka rezerves tika atjaunotas ar uz ugunskura vārītu soļanku, dažādām uzkodām, salātiem un ābolu sulu. Jau pēc sātīgās maltītes visi varēja turpināt līksmot, sportot un nodoties radošajām aktivitātēm.

Gandarījumu par Dimanta kunga paveikto pauda gan Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols, gan Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme" pārstāvis. Labus vārdus veltīja arīdzan citi pasākuma apmeklētāji.

Book your break

 • 1

  Check Availability

 • 2

  Choose Room

 • 3

  Make A Reservation

 • 4

  Confirmation

Book A Room