Blogs

Bērnu piedzīvojumu nometne “Dimantu kalna dārgumi 2016”

Tuvojoties vasaras brīvlaikam, z/s “Dimantu kalns” aicina pieteikt bērnus piedzīvojumu nometnēm “Dimantu kalna dārgumi 2016”.

Nometnes vieta: z/s “Dimantu kalns”, Rembates pagasts, Ķeguma novads.

Nometnes datumi:
• no 3–7.jūlijam;
• no 7.–11.augustam.

Nometņu dalībnieku vecums: 6–12+ gadi, (tiek dalīti vecumu grupās).

Nometnes vadība: Evita Dimante (bērnu nometņu vadītājas apliecības Nr. 065-00016).

Aktivitāšu programma:
• Lekcijas – bērnu drošība, pareizs uzturs, atkritumu šķirošana, naudas mācība;
• Sports – rīta rosme, stafetes, orientēšanās, futbols, volejbols;
• Kultūra – dziesmas, dejas , tematiskie vakari pie ugunskura;
• Rotaļas – peldes, dārgumu meklēšana, ūdens kaujas pirātu kuģī, nakts trasīte;
• Pārgājieni – senlatviešu pils un A.Pumpura muzejs Lielvārdē;
• Veselība – veselīgs dzīvesveids, ēdiens, ārstnieciskās zāļu tējas, pirts apmeklējums;
• Dzīvnieki – dambrieži, strausi, hailanderi, aitucūkas, zirgs, ponijs, aitas, kazas, truši, vistas, tītari (katrs bērns nometnes laikā būs atbildīgs par kādu no “Dimantu kalna” dzīvniekiem, uzņemoties rūpes un gādību, lai sevī izkoptu vislabākās rakstura īpašības).

Pirmajā vietā – bērnu drošība!
Domājot par vasaras brīvlaiku, vecākiem visvairāk rūp bērnu drošība. Mūsu nometnes ir akreditētas, tātad – atbildīgās institūcijas uzrauga mūsu darbību. Lai saņemtu atļauju bērnu nometņu rīkošanai, visam jābūt kārtībā gan no veselības inspekcijas, gan no PVD, gan bērnu tiesību aizsardzības, gan ugunsdrošības un citiem aspektiem. Jāveic virkne iekšējās drošības pasākumu.

E.Dimante atceras: “Nometnē kāda mamma piebilda, ka meitiņai ir bail no dzīvniekiem, īpaši zirgiem, taču nometnes noslēgumā, atbraucot mammai, meitenīte nāca pretim, vedot aiz sevis pavadā zirgu un saucot, ka būs veterinārste. Nedēļu ilgās nometnes laikā bērna bailes no dzīvniekiem bija gaisušas”.

Visas rotaļas un arī peldes ūdenskrātuvēs nometnē notiek vismaz 2–3 instruktoru pavadībā. E.Dimante, kura bērnu nometnes gan organizē, gan pati klātienē seko līdzi nometņu dalībnieku ikdienai, stāsta, ka nometnes personālā tiek iekļauti darbinieki, kuriem ir pedagoģiskā izglītība vai pieredze darbam ar bērniem.

Realitāte kā alternatīva virtuālajai pasaulei
“Dimantu kalna” nometņu rīkotāja bērniem vēlas parādīt, cik realitāte – daba un darbs – ir laba alternatīva datoram un telefonam. Ja datorā bērns var spēlēties ar virtuālām “rotaļlietām”, tad nometnē – ar īstām, taustāmām lietām. Lai sazinātos ar vecākiem un draugiem, nometnes dalībniekiem telefons un dators ir pieejams vien vienu stundu dienā.

Bērniem tiek skaidrota arī sabalansētas pārtikas nozīme un mācīta tās pagatavošana. Savukārt rotaļa noder kā palīgs nākotnes profesijas izvēlē, bērnam pamazām atklājot savus talantus. “Kāda nometnes dalībniece pat nenojauta, ka var izcili fotografēt. Pēc dalības nometnē mamma viņai uzdāvināja fotografēšanas kursu abonementu. Nometnē iepazīstam lietas, kuras pilsētā nereti atklāt nav iespējams,” turpina E.Dimante.

“Kopā ar dzīvesbiedru Pēteri, audzinot un skolojot pašas bērnus – Ričardu un Elizabeti, esmu sapratusi, ka daļa no bērna rakstura īpašībām ir iedzimtas, taču zināšanas par ģimenes veidošanu un mīlestību pret darbu vecākiem ir jānodod dzīves laikā. Viens no bioloģiskās, akreditētās vaislas briežu saimniecības “Dimantu kalns” galvenajiem uzdevumiem ir darba, veselīga dzīvesveida un lauksaimniecības popularizēšana. Mēs rādām piemēru bērniem, lasām lekcijas jauniešiem un iesaistām tematiskos pasākumos pieaugušos. Bērnam ir nepieciešamas zināšanas par dažādām profesijām un arodiem, tāpēc viens no saimniecības galvenajiem uzdevumiem ir parādīt šīs interesantās profesijas rotaļu pētniecības veidā. Ticam zaļai, stabilai, konkurētspējīgai un pārtikušai Latvijai, tāpēc nometnes misija ir palīdzēt bērniem, jauniešiem kļūt par nākamās paaudzes līderiem. Mūsu mērķis ir sniegt noderīgas un aizrautīgas zināšanas, izmantojot neformālās izglītības metodes – inovatīvas un radošas, kuras noderēs, mācoties, studējot, strādājot, veidojot stipras ģimenes un būvējot Latvijas nākotni,” tā E.Dimante.

NOMETNES CENA: EUR 195 (bijušajiem dalībniekiem; brāļiem un māsām – EUR 180).

Cenā iekļauts:
• dzīvošana Dimantu kalna atpūtas kompleksā;
• ēdināšana 5x dienā, izmantojot vietējo bio-saimniecību produktus;
• foto un video;
• organizatoru, pasniedzēju, lektoru, vieslektoru atalgojums;
• atribūtika, inventārs un kancelejas preces;
• atzinības par labiem vārdiem, darbiem, sasniegumiem.

Nepieciešamie dokumenti:
• ārsta izziņa;
• pošu pases kopija (ērču pote!);
• apdrošināšanas polise pret nelaimes gadījumiem;
• nometnes līgums.

Pieteikšanās nometnei: atsūtiet uz info@dimantukalns.lv bērna vārdu, uzvārdu, vecumu, vecāku rekvizītus un norādi, uz kuru datumu piesakāties!

Vietu skaits ierobežots!

APSKATI 2015.GADA NOMETNES VIDEO UN FOTOGRĀFIJAS RAKSTA GALERIJĀ!

Un vēl!!! “Dimantu kalnā” iespējams noorganizēt arī citas aktivitātes: svinības, kāzas, banketi, bērnu ballītes, nometnes, semināri, sporta spēles.

IEEJAS BIĻETE grupu ekskursijām (TIKAI PĒC IEPRIEKŠĒJA PIERAKSTA): EUR 3 (bērns) un EUR 5 (pieaugušais).

Bērnu un jauniešu 1 vai 2 dienu aktivitāšu programma Dimantu kalnā!

“Dimantu kalna” saimnieki – Pēteris un Evita Dimanti

* 40ha viensēta, 49km no Rīgas, Ķeguma novadā;
* 2 viesu nami;
* naktsmājas labiekārtotos numuros ar balkoniem;
* virtuve;
* telpas aktivitātēm;
* pēršanās “krievu” pirtī;
* peldes dīķos;
* ēdienreizes uz grila plašā, apgaismotā lapenē vai telpās;
* sarunas pie ugunskura;
* sporta laukumi – basketbols, volejbols, futbols;
* estrāde;
* batuts, rotaļu laukums-pirātu kuģis;
* ekskursijas gida pavadībā: dzīvnieku barošana no rokas (dambrieži, savvaļas govis, lapsu alas, zirgs, ponijs, strausi, truši, kazas, aitas, vistas, tītari);
* sporta un bērnu animācija.

Uz tikšanos “Dimantu kalna” nometnēs!

Publikācijas saite: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/35520

0 Komentāri

Atstāt komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Book your break