Raksti presē

Bērnu piedzīvojumu nometne "Dimantu kalna dārgumi 2016" Video Foto

Tuvojoties vasaras brīvlaikam, z/s "Dimantu kalns" aicina pieteikt bērnus piedzīvojumu nometnēm "Dimantu kalna dārgumi 2016".

Nometnes vieta: z/s "Dimantu kalns", Rembates pagasts, Ķeguma novads.

 

Nometnes datumi:
• no 3–7.jūlijam;
• no 7.–11.augustam.

 

Nometņu dalībnieku vecums: 6–12+ gadi, (tiek dalīti vecumu grupās).

 

Nometnes vadība: Evita Dimante (bērnu nometņu vadītājas apliecības Nr. 065-00016).

 

Aktivitāšu programma:
• Lekcijas – bērnu drošība, pareizs uzturs, atkritumu šķirošana, naudas mācība;
• Sports – rīta rosme, stafetes, orientēšanās, futbols, volejbols;
• Kultūra – dziesmas, dejas , tematiskie vakari pie ugunskura;
• Rotaļas – peldes, dārgumu meklēšana, ūdens kaujas pirātu kuģī, nakts trasīte;
• Pārgājieni – senlatviešu pils un A.Pumpura muzejs Lielvārdē;
• Veselība – veselīgs dzīvesveids, ēdiens, ārstnieciskās zāļu tējas, pirts apmeklējums;
• Dzīvnieki – dambrieži, strausi, hailanderi, aitucūkas, zirgs, ponijs, aitas, kazas, truši, vistas, tītari (katrs bērns nometnes laikā būs atbildīgs par kādu no "Dimantu kalna" dzīvniekiem, uzņemoties rūpes un gādību, lai sevī izkoptu vislabākās rakstura īpašības).

 

Pirmajā vietā – bērnu drošība!
Domājot par vasaras brīvlaiku, vecākiem visvairāk rūp bērnu drošība. Mūsu nometnes ir akreditētas, tātad – atbildīgās institūcijas uzrauga mūsu darbību. Lai saņemtu atļauju bērnu nometņu rīkošanai, visam jābūt kārtībā gan no veselības inspekcijas, gan no PVD, gan bērnu tiesību aizsardzības, gan ugunsdrošības un citiem aspektiem. Jāveic virkne iekšējās drošības pasākumu.

 

E.Dimante atceras: "Nometnē kāda mamma piebilda, ka meitiņai ir bail no dzīvniekiem, īpaši zirgiem, taču nometnes noslēgumā, atbraucot mammai, meitenīte nāca pretim, vedot aiz sevis pavadā zirgu un saucot, ka būs veterinārste. Nedēļu ilgās nometnes laikā bērna bailes no dzīvniekiem bija gaisušas".

 

Visas rotaļas un arī peldes ūdenskrātuvēs nometnē notiek vismaz 2–3 instruktoru pavadībā. E.Dimante, kura bērnu nometnes gan organizē, gan pati klātienē seko līdzi nometņu dalībnieku ikdienai, stāsta, ka nometnes personālā tiek iekļauti darbinieki, kuriem ir pedagoģiskā izglītība vai pieredze darbam ar bērniem.

 

Realitāte kā alternatīva virtuālajai pasaulei
"Dimantu kalna" nometņu rīkotāja bērniem vēlas parādīt, cik realitāte – daba un darbs – ir laba alternatīva datoram un telefonam. Ja datorā bērns var spēlēties ar virtuālām "rotaļlietām", tad nometnē – ar īstām, taustāmām lietām. Lai sazinātos ar vecākiem un draugiem, nometnes dalībniekiem telefons un dators ir pieejams vien vienu stundu dienā.

 

Bērniem tiek skaidrota arī sabalansētas pārtikas nozīme un mācīta tās pagatavošana. Savukārt rotaļa noder kā palīgs nākotnes profesijas izvēlē, bērnam pamazām atklājot savus talantus. "Kāda nometnes dalībniece pat nenojauta, ka var izcili fotografēt. Pēc dalības nometnē mamma viņai uzdāvināja fotografēšanas kursu abonementu. Nometnē iepazīstam lietas, kuras pilsētā nereti atklāt nav iespējams," turpina E.Dimante.

 

"Kopā ar dzīvesbiedru Pēteri, audzinot un skolojot pašas bērnus – Ričardu un Elizabeti, esmu sapratusi, ka daļa no bērna rakstura īpašībām ir iedzimtas, taču zināšanas par ģimenes veidošanu un mīlestību pret darbu vecākiem ir jānodod dzīves laikā. Viens no bioloģiskās, akreditētās vaislas briežu saimniecības "Dimantu kalns" galvenajiem uzdevumiem ir darba, veselīga dzīvesveida un lauksaimniecības popularizēšana. Mēs rādām piemēru bērniem, lasām lekcijas jauniešiem un iesaistām tematiskos pasākumos pieaugušos. Bērnam ir nepieciešamas zināšanas par dažādām profesijām un arodiem, tāpēc viens no saimniecības galvenajiem uzdevumiem ir parādīt šīs interesantās profesijas rotaļu pētniecības veidā. Ticam zaļai, stabilai, konkurētspējīgai un pārtikušai Latvijai, tāpēc nometnes misija ir palīdzēt bērniem, jauniešiem kļūt par nākamās paaudzes līderiem. Mūsu mērķis ir sniegt noderīgas un aizrautīgas zināšanas, izmantojot neformālās izglītības metodes – inovatīvas un radošas, kuras noderēs, mācoties, studējot, strādājot, veidojot stipras ģimenes un būvējot Latvijas nākotni," tā E.Dimante.

 

NOMETNES CENA: EUR 195 (bijušajiem dalībniekiem; brāļiem un māsām – EUR 180).

 

Cenā iekļauts:
• dzīvošana Dimantu kalna atpūtas kompleksā;
• ēdināšana 5x dienā, izmantojot vietējo bio-saimniecību produktus;
• foto un video;
• organizatoru, pasniedzēju, lektoru, vieslektoru atalgojums;
• atribūtika, inventārs un kancelejas preces;
• atzinības par labiem vārdiem, darbiem, sasniegumiem.

 

Nepieciešamie dokumenti:
• ārsta izziņa;
• pošu pases kopija (ērču pote!);
• apdrošināšanas polise pret nelaimes gadījumiem;
• nometnes līgums.

 

Pieteikšanās nometnei: atsūtiet uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it." style="color: #000000; text-decoration: none; border-bottom-style: none; background-color: transparent;">[email protected]dimantukalns.lv bērna vārdu, uzvārdu, vecumu, vecāku rekvizītus un norādi, uz kuru datumu piesakāties!

 

Vietu skaits ierobežots!

no:http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/35520/?sq=dimantu

 

 

 

"Dimantu kalns" – vieta, kur bērni grib atgriezties

"Dimantu kalnā" šī vasara bijusi gana ražena – neaizmirstamas bērnu vasaras

nometnes, kas bērniem sniedza fantastiskas emocijas un atmiņas, kā arī deva

nepieciešamo enerģiju jaunā mācību gada uzsākšanai.

Kāda nometnes dalībniece, pavadot radošām, izglītojošām un aizraujošām

aktivitātēm bagātās dienas, pat jautāja, kāpēc nometnes netiek turpinātas arī

septembrī... Bet, kā jau visi to zina, līdz ar rudens pirmā mēneša atnākšanu

jāsāk domāt par mācībām un izglītību. "Dimantu kalns" ar nepacietību gaidīs

bērnu dārzu un skolnieku grupu ekskursijas visu gadu (pēc iepriekšēja

pieraksta), lai ļautu arvien vairāk "Dimantu kalnā" iepazīt dabu, dzīvniekus, kā arī

jautri un lietderīgi pavadīt laiku, apgūstot arī citas iemaņas un saliedējot savu

grupu, klasi – grills, pikniks un ugunskurs, rotaļu pirātu kuģis, batuts un sporta

laukumi – vienvārdsakot – andelēšanās un jestrība garantēta.

"Dimantu kalns" acina sekot līdzi bērnu nometņu datumiem visos mācību gada

brīvlaikos. Un, protams, "Dimantu kalns" arī gatavojas atkal uzņemt

Ziemassvētku vecīti, jo tieši "Dimantu kalns", pateicoties šeit mītošajiem

briedīšiem, izvēlēta par Ziemassvētku vecīša rezidenci Latvijā. Decembrī būs

eglītes, rotaļas, radošās darbnīcas, atrakcijas un arī dāvanas.

No: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/33256

 

Dimanta ragi atkal izgriež pogas konkurentiem

     Tika aizvadītas ikgadējās starptautiskās staltbriežu un dambriežu buļļu ciltsvērtības un ģenētiskās kvalitātes novērtēšanas sacensības, kur piedalījās arīdzan ogrēnietis Pēteris Dimants ar Rembatē bāzētās zemnieku saimniecības "Dangas" dambriežu ragiem.

     "Konkurence ar katru gadu palielinās, jo pieaug arī briežu un briežaudzētavu skaits. Šogad pirmoreiz piedalījās igauņi, vēl uz sacensībām brauc arī poļi, lietuvieši un krievi," stāsta Dimants.

     Piedaloties trešo gadu pēc kārtas, Dimanta brieži izcīnīja trīs no piecām zelta medaļām par pirmdzimto, otro un trešo briedi, kā arī bronzas medaļu par piekto briedi. Dimants īpaši atzīmē, ka katram briedim ir cits tēvs, kas apliecina ganāmpulka lielo vērtību.

    Ragu mešanas laikā tiekot savākti ragi un vesti uz šādām sacensībām. Ragus vērtē pēc punktiem vairākos objektīvos kritērijos, piemēram, to garums, izliekumu lielums, žuburu skaits un svars. Pēc tiem tad arī nosaka labāko bulli.

    "Bauru laikā bullis aplenc 30 – 50 mātītes. Tas notiek oktobrī. Un tieši tagad ir īstais šādu sacensību laiks, lai briežu audzētāji varētu izvērtēt sava ganāmpulka palielināšanu un iegādāties spēcīgāko un potenciāli vērtīgāko bulli, kurš nākotnē varētu dot savu artavu ģenētiskās līnijas spēcināšanā un turpināšanā," norāda "Dangu" saimnieks, kurš uzsver, ka, lai turpinātu ģenētiskās līnijas, ir svarīgi saglabāt spēcīgu ganāmpulku.

Poļi sabrauc ar smago artilēriju.

     Runājot par šāgada sacensībām, Dimants atklāj, ka minimālais mērķis esot bijis viena zelta medaļa. "Šogad poļi atbrauca ar smago artilēriju. Kad ieraudzījām staltbriežu ragus, nodomājām, ka dambriežiem nav cerību. Tomēr arī šogad gluži kā iepriekšējos divus gadus viņi garām mums netika, bet punktu ziņā gan esam ļoti tuvu."

    Pēterim Dimantam, kuram pieder viena no jaunākajām briežaudzētavām Latvijā, par uzrādītajiem rezultātiem atzinīgus vārdus veltīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Ne mazāk svarīgs Pēterim bijis arīdzan sava dēla Ričarda vērtējums, kurš sacensību gaisotni izjuta pirmoreiz.

    Pasākumu laikā notiek ne tikai vērtēšana, kas ilgst nedēļu, bet norit arī jaunu kontaktu dibināšana. "Pārrunājām jaunu briežu piegādi Latvijas saimniecībām. Patīkami redzēt, ka nozare attīstās. Pēc gadiem desmit tā varētu būt diezgan liela, kas dotu nozīmīgu ieguldījumu arī Latvijas ekonomikā," papildina Dimants.

    "Dangas" ir vaislas saimniecība, tomēr gala produkts tik un tā ir gaļa.

     "Lai Latvija varētu darboties kā briežu gaļas eksportētājs, ir nepieciešamas vismaz 200 saimniecības ar 200 briežiem katrā. Piemēram, Jaunzēlande prasa uzreiz lielas kravas," akcentē "Dangu" īpašnieks.

     Briežu audzēšana Dimantam gan pagaidām ir kā hobijs un ieguldījums lauku attīstībā. "Mēs sapratām, ka turpināsim strādāt tikai un vienīgi ar briežu audzēšanu un ciltssaišu stiprināšanu, jo ir iegūta arī papildus izglītība un spēcinātas zināšanas šajā jomā."

     Tuvākajā laikā saimniecībā "Dangas" sākšot darboties arī viesu atpūtas komplekss, kam dots nosaukums Dimanta kalns. Šeit tad arī varēšot ne tikai aplūkot, bet arī pabarot jaunos briežus čempionus.

No:

http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/25164/?sq=dangas

 

Dimantu kalnā slīpē nākamos Latvijas biznesa spīdekļus

    Šonedēļ Ķeguma novada Rembates pagasta zemnieku saimniecības "Dangas" atpūtas kompleksā "Dimantu kalns" norisinās biznesa seminārs Ogres apkaimes jauniešiem vecumā no 18–32 gadiem.

    Šodien notika Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Valsts lauku tīkla pasākuma "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai" Ogres nodaļas rīkotās interaktīvās programmas jauniešiem "Tu vari vairāk" pirmā informatīvā diena. 20 jaunieši no Ogres apkaimes nekautrējās iesaistīties diskusijās ar krietni zinošākiem un profesionālākiem uzņēmējiem un ekonomistiem.

    Semināra pirmās dienas ievadā ar z/s "Dangas" un "Dimantu kaln"u iepazīstināja to īpašnieks Pēteris Dimants. Jauniešu programmas "Tu vari vairāk" mērķus izklāstīja SIA "Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs" Ogres nodaļas vadītāja Anita Anševica. VAS "Latvijas Hipotēku un zemes bankas" Rīgas filiāles vadītāja Agrita Vagoliņa un "Starta" programmas kredītspeciāliste Lolita Siliņa stāstīja par bankas valsts atbalsta programmām, piedāvātajām iespējām uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, minot pozitīvos piemērus. Savukārt PPP "Zied Zeme" aktivitātes un piedāvātās iespējas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai izklāstīja "Zied Zeme" projektu konsultants Māris Cīrulis, bet Anševicas kundze vēl papildināja semināru ar tēmu par lauku attīstības programmām 2014.–2030.gadam.

    Reālu un taustāmu semināra darba rezultātu prezentēja jaunais uzņēmējs Gunārs Reinieks, kurš pērn saņēma finansiālu atbalstu pārvietojamo pirts namiņu biznesam. Tikmēr noderīgu informāciju jaunieši uzzināja no konsultatīvās firmas SIA "BSM Consultants" valdes priekšsēdētāja un vadošā auditora Jāņa Boļa, kurš ir specializējies kvalitātes un biznesa stratēģijas jomās, viņam pieder arī vairāki uzņēmumi Latvijā.

    "Kopumā sanāca ļoti laba un jauniešiem vērtīga diskusija, kurā varējām demonstrēt arī izcilu ar biznesa inkubatoa atbalstu izveidotu biznesu, proti, briežu ragu pulvera ražošanu, ko izmanto uztura bagātinātājos. Piemēru, ka seminārā dzirdētais un iegūtais nav tikai tukšu salmu kulšana, uzskatāmi pierādīja arī Gunārs Reinieks. Viņš pagājušajā gadā bija semināra dalībnieks, bet tagad jau vada savu biznesu. Arī šī gada seminārā redzu vairākus jauniešus, kuriem nepieciešams vēl nedaudz, lai jau atrastos veiksmīgu uzņēmēju sarakstos," par semināra pirmo dienu gandarīts ir Pēteris Dimants, kurš piebilda, ka viens no semināra mērķiem ir atīstīt zaļo inkubatoru, ko varētu realizēt laukos.

    Jāatzīmē, ka seminārā laipni gaidīti piedalīties ir arī citi Ogres apkaimes topošie uzņēmēji – galvenais kritērijs ir būt vecumā no 18–30 gadiem. Semināra augsto cenu palielināja Bole, kurš apsolīja labākajiem projektiem nodrošināt finansējuma piešķiršanu pat līdz 85%. Savukārt "Zied zeme" labākajiem piedāvās piedalīties jaunajā "Ideju armijas" projektā.

    "Galvenais darbs būs sagatavot interesantus biznesa plānus, sastādīt finansu plūsmas, veikt faktiskus piemērus un realizēt tos saimniecībā, dotajā brīdī – z/s "Dangas". Jaunieši jau tagad saka, ka pirmā diena bijusi ļoti vērtīga, ir labi lektori ar īstiem un reāliem piemēriem. Esmu pat vairāk kā apmierināts, jo vienuviet pirmo reizi tiekās vairāki finanšu instrumenti un cilvēki, kuri deg un pastāv par projektiem. Papildus darba un ideju degsmi noteikti piegādā "Dimantu kalna" pozitīvā enerģija, kas akurāt piesaista domājošus cilvēkus," portālam Ogrenet stāsta "Dimantu kalna" saimnieks.

No:

http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/25247/?sq=dangas

Dienas bizness: Pētera Dimanta ceļš līdz briežu ragu pārstrādei

    Latvijas ievērojamākais biznesa medijs "Dienas bizness" veicis apjomīga materiāla izveidi par Ogres uzņēmēja Pētera Dimanta dambriežu audzētavu Ķeguma novada Rembates pagasta "Dangās".

    "Dienas bizness" raksta, kā Pēteris Dimants ir izveidojis bioloģisko saimniecību un Baltijā pirmo akreditēto dambriežu audzētavu. Turpinot saimniecības attīstību, viņš [P.Dimants] pievērsies inovatīva biznesa veidošanai, kura pamatā ir briežu ragi. Pēc aktīvo vielu sastāva tie esot ierindojami otrajā vietā aiz bruņurupuču bruņām, kas pie mums nav pieejamas, tā produktu slavē godalgoto ragu ganāmpulka saimnieks.

    Pasaulē aktuāli ir pētījumi par jaunu preparātu iegūšanu, kuru iedarbība izpaužas dažādu ķermeņu bioķīmisko, fizioloģisko un imunoloģisko sistēmu stabilizēšanā. Pēc uzņēmēja stāstītā, briežu ragi ir vienreizējs bioloģiski aktīvu vielu avots. Piesaistot vairākus Latvijas zinātniekus un laboratorijas, šobrīd notiek ragu sastāva izpētes un preparātu izstrāde, taču sīkāka informācija par pētījumu norisi un rezultātiem pagaidām neesot plašāk publiskojama.

    Pēteris rēķina, ka gatavās vielas ražošanai, lai nodrošinātu vajadzīgo apjomu nepieciešams apstrādāt 10 tonnas ragu gadā, bet paša saimniecībā pieejams vien ap 100 kg, tādēļ pārējo nāksies iepirkt no Latvijas un Eiropas briežu audzētājiem, ar kuriem jau sāktas sarunas bioloģisko produktu izstādē – Nirnbergā – "BioFach 2013" – šī gada februārī; interese esot bijusi liela. Izstādē viņš arī pārliecinājies, ka faktiski brīva ir viņa paša noskatītā niša – briežu ragu pulvera ražošana.

    Ir sācies darbs pie sastāvdaļu standartizācijas, lai saprastu vidējos rādītājus katrai vielai. Secināts, ka Latvijas briežu ragiem šīs vielas ir aktīvākās, jo šeit esot labāka, minerālvielām bagātāka pārtika, skaidro Pēteris. Jauno piedevu plānots ražot trīs veidos: ragu pulveris, ekstrakts, izstrādes stadijā ir arī rausīši – no ražošanas procesa atlikumiem gatavots uztura bagātinātājs dzīvniekiem. Ir bijuši ziņojumi, ka dzīvnieku masa, tādus lietojot, spēj pieaugt līdz pat 28%, vietējie zinātnieki gan ir krietni skeptiskāki un priecātos par 5%. Tomēr jau esot pārbaudīts, neka tie mājputni, kuru barībai tiek pievienots briežu ragu pulveris, masā pieņemas straujāk kā viņu ciltsbrāļi.

  

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija ir pieejam DB arhīvā.

 

 No:

http://www.db.lv/mazais-bizness/mana-pieredze/cels-lidz-briezu-ragu-parstradei-sakas-ar-vajadzibu-pec-sakoptas-apkartnes-390691

http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/23806/?sq=dangas

OgresTV: Uztura bagātinātājs no briežu ragiem

    Izveidojot Baltijā pirmo akreditēto dambriežu audzētavu Ķeguma novadā Pēteris Dimants pievērsies inovatīva biznesa attīstībai, kura pamatā ir briežu ragi.

   Tajos esot pasaulē otrā aktīvākā viela pēc bruņurupuču bruņām, kas pie mums nav pieejamas. Rembates pagasta saimniecībā "Dangas" triju gadu laikā izveidots ciltsrakstiem bagāts ganāmpulks ar 200 dambriežiem.

No:

http://www.ogrenet.lv/kegums/23026/?sq=dimant

 VideoCeļš līdz briežu ragu pārstrādei sākās ar vajadzību pēc sakoptas apkārtnes   

Renāte Priede, 2013. gada 27. marts 08:00

    Pēteris Dimants zāli pats pļaut nevēlējās, tāpēc piemeklēja atbilstošus zālēdājus dzīvniekus, kuri vienlaikus priecētu arī acis – tāds ir īsais sākums briežu dārza tapšanā.

   Piesaistot ES finanses, izveidota bioloģiskā saimniecība un Baltijā pirmā akreditētā dambriežu audzētava Rembates pagasta saimniecībā Dangas. Turpinot saimniecības attīstību, viņš pievērsies inovatīva biznesa veidošanai, kura pamatā ir briežu ragi. Pēc aktīvo vielu sastāva tie esot ierindojami otrajā vietā aiz bruņurupuču bruņām, kas pie mums nav pieejamas, tā produktu slavē godalgoto ragu ganāmpulka saimnieks.

     Pasaulē aktuāli ir pētījumi par jaunu preparātu iegūšanu, kuru iedarbība izpaužas dažādu ķermeņu bioķīmisko, fizioloģisko un imunoloģisko sistēmu stabilizēšanā. Pēc uzņēmēja stāstītā, briežu ragi ir vienreizējs bioloģiski aktīvu vielu avots. Piesaistot vairākus Latvijas zinātniekus un laboratorijas, šobrīd notiek ragu sastāva izpētes un preparātu izstrāde, taču sīkāka informācija par pētījumu norisi un rezultātiem pagaidām neesot plašāk publiskojama.

    Pēteris rēķina, ka gatavās vielas ražošanai, lai nodrošinātu vajadzīgo apjomu nepieciešams apstrādāt 10 tonnas ragu gadā, bet paša saimniecībā pieejams vien ap 100 kg, tādēļ pārējo nāksies iepirkt no Latvijas un Eiropas briežu audzētājiem, ar kuriem jau sāktas sarunas bioloģisko produktu izstādē – Nirnbergā – BioFach 2013 – šī gada februārī; interese esot bijusi liela. Izstādē viņš arī pārliecinājies, ka faktiski brīva ir viņa paša noskatītā niša – briežu ragu pulvera ražošana.

   Ir sācies darbs pie sastāvdaļu standartizācijas, lai saprastu vidējos rādītājus katrai vielai. Secināts, ka Latvijas briežu ragiem šīs vielas ir aktīvākās, jo šeit esot labāka, minerālvielām bagātāka pārtika, skaidro Pēteris. Jauno piedevu plānots ražot trīs veidos: ragu pulveris, ekstrakts, izstrādes stadijā ir arī rausīši – no ražošanas procesa atlikumiem gatavots uztura bagātinātājs dzīvniekiem. Ir bijuši ziņojumi, ka dzīvnieku masa, tādus lietojot, spēj pieaugt līdz pat 28%, vietējie zinātnieki gan ir krietni skeptiskāki un priecātos par 5%. Tomēr jau esot pārbaudīts, neka tie mājputni, kuru barībai tiek pievienots briežu ragu pulveris, masā pieņemas straujāk kā viņu ciltsbrāļi.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

 

 

No:

http://www.db.lv/laikraksta-arhivs/citas/speks-ir-ragos-390717

http://www.db.lv/mazais-bizness/mana-pieredze/cels-lidz-briezu-ragu-parstradei-sakas-ar-vajadzibu-pec-sakoptas-apkartnes-390691