Apbalvojumi

    Aizvadītajā sezonā Pētera Dimanta ģimenei piederošā dambriežu audzētava, zemnieku saimniecība “Dimantu kalns” (iepriekš "Dangas") ieguvusi četras godalgas, kuru vidū arī galvenā – Zelta ragi!

    Balvas pasniedza zemkopības ministrs Jānis Duklavs un Latvijas savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Dainis Paeglītis. “Dimantu kalna” brieži vērtēti starptautiskā konkurencē - spēkiem mērojās Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu briežu audzētāji. Ja līdz šim Zelta ragus galvenokārt saņēmuši Lietuvas briežu audzētāji, tad nu liels bijis pārsteigums, uzvarētāja godā ieraugot briežu audzētāju aprindās mazpazīstamas sejas.

     Pēteris Dimants ar briežu audzēšanu nodarbojas tikai trešo gadu. Dambriežu vaisles buļļu vērtējumā labākais, iegūstot 183,97 punktus, izrādījies “Dimantu kalna” briedis vārdā Karalis. Vien 6 gadus vecs, Karalis nu tiek uzskatīts par reģiona perspektīvāko briedi, jo parasti augsto godalgu saņem brieži vecumā no 8 līdz 9 gadiem. Uz Zelta ragiem var pretendēt vien 0,7% briežu populācijas un viena briežaudzētava šādu godu var piedzīvot vien reizi simts gados, stāsta P.Dimants.

    “Esmu ļoti saviļņots, ir liels prieks. Cerēju uz labu rezultātu, bet zelts bija pārsteigums, jo pārstāvu jaunāko briežaudzētavu Latvijā. Tomēr ir ieguldīts liels darbs - esam rūpīgi atlasījuši ganāmpulku, ievedot briežus no dažādām valstīm, un esam izveidojuši trīs perspektīvas briežu grupas. “Dimantu kalns” ir arī pirmā Latvijā akreditētā dambriežu audzētava,” stāsta P.Dimants un atklāj, ka pēc godalgu saņemšanas tajā pašā dienā parakstīti arī divi līgumi par “Dimantu kalna” briežu piegādi.

 No:

http://www.fakti.lv/index2.php?url=echoart&ArticleId=7163&page=1